nowoczesny sprzętprzyjazny, doświadczony personelkorzystne ceny

Zapraszamy do Kardio-Med na badanie USG tętnic szyjnych

Zapraszamy do Kardio-Med do wykonania badania USG tętnic szyjnych. Pacjent ma pewność, że zostanie przyjęty przez nasz doświadczony personel. Pracujemy na nowoczesnym sprzęcie. Pacjent ma do wyboru:

  • wykonanie samego badania USG tętnic szyjnych
  • wykonanie badania USG tętnic szyjnych + konsultacje z kardiologiem

Poniżej prezentujemy cennik i godziny przyjęć:

Wtorki
Kardiolog lek. Damian Maciejewski
Godziny: 15:30 – 18:00
Badanie USG tętnic szyjnych: 150zł
Badanie USG tętnic szyjnych + konsultacja kardiologiczna: 200zł


Środy
Kardiolog lek. Wojciech Suślik
Godziny 17:00 – 18:30
Badanie USG tętnic szyjnych: 150zł
Badanie USG tętnic szyjnych + konsultacja kardiologiczna: 200zł


Czwartki
Kardiolog dr n. med. Łukasz Tekieli
Godziny: 15:00 – 17:30
Badanie USG tętnic szyjnych: 200zł
Badanie USG tętnic szyjnych + konsultacja kardiologiczna: 250zł

Więcej o badaniuUSG tętnic szyjnych

Diagnostyka wydolności układu tętnic szyjnych jest bardzo istotna, ponieważ tętnice te doprowadzają krew do narządów głowy, w tym do mózgu. Jeśli zmiany miażdżycowe są na tyle nasilone, by powodować zwężenie światła tętnic, krew może nie dopływać do mózgu w wystarczającym stopniu, wyzwalając objawy niedotlenienia takie jak:

  • bóle i zawroty głowy,
  • mroczki przed oczami,
  • chwilowe zaburzenia świadomości,
  • nagłe omdlenia.

Powyższe objawy w połączeniu z czynnikami ryzyka miażdżycy (dyslipidemia, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, palenie tytoniu) stanowią poważne sygnały alarmowe, których nie wolno bagatelizować. Najbardziej niebezpiecznym powikłaniem zwężenia światła tętnic szyjnych jest udar niedokrwienny mózgu powodujący niedowłady i porażenia, nieraz prowadzący do trwałego kalectwa i utraty samodzielności.

USG tętnic szyjnych umożliwia szybką i nieinwazyjną diagnostykę wydolności tętnic szyjnych. Emitowana przez specjalną głowicę fala ultradźwiękowa przenika przez tkanki powierzchowne szyi i odbija się od ścian tętnic szyjnych lub krwi płynącej w tych tętnicach, a następnie powraca do głowicy. Uzyskany obraz na ekranie aparatu USG pozwala na ocenę:

  • grubości ścian tętnic szyjnych zwłaszcza jej warstwy wewnętrznej i środkowej,
  • stopnia zaawansowania zmian miażdżycowych (obecności blaszek miażdżycowych, które najczęściej stanowią przyczynę zamknięcia światła tętnicy),
  • stopnia przepływu krwi przez tętnice szyjne dzięki wykorzystaniu tzw. efektu Dopplera.

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta. Pacjent zazwyczaj leży na plecach i jest proszony o odsłonięcie szyi i lekkie odchylenie głowy do tyłu. Lekarz bada głowicą obszar po obu stronach krtani na przebiegu tętnic szyjnych. Badanie powinno być bezbolesne – w razie nagłego pogorszenia się samopoczucia należy to zgłosić lekarzowi wykonującemu badanie.

W naszej klinice do badań USG wykorzystywany jest najwyższej klasy ultrasonograf Logiq P6 o bardzo dużych możliwościach diagnostycznych.

Umów się na badanie

telefonicznie:
501-224-884


mailowo:

Kardiolog Kraków © 2016 kardio-med.pl.